Blátivý Horní Újezd z pohledu Straky

13.10.2020 08:32

Adama Straka závodil na Krajském přeboru SMS Pardubice v Horním Újezdu. Čekala na ně skvěle připravená, ale blátivá trať. Jak se s tím popral? Dozvíš se v článku.

1. místo

U Straků je Krajský přebor SMS Pardubice oblíbeným podnikem, tudíž nemohli chybět na posledním závodě letošní sezóny v Horním Újezdu.

„Nádherná trať, krásný přírodní motokros, hezké prostředí a dobré zázemí. Vzhledem k počasí jsme hledali místo blízko mycího prostoru a dobře jsme udělali. Celý den se jen mylo a mylo a zase mylo.“

Pořadatelé dělali vše, co bylo v jejich silách, aby připravili závod na jedničku. Na všech 110 jezdců čekala byť výborně připravená trať, deštěm však z předchozích dní velmi zmáčená a bahnitá. Jezdci měli možnost se ve 20 minutových jízdách s tratí řádně seznámit, pak už je čekal závod na 15 minut a 2 kola. Straka v tréninku objel jen pár kol, motorka byla kompletně zabalená do bahna a vážila přinejmenším 200kg. V kvalifikaci už byly podmínky o něco lepší a Adamovi se podařilo zajet 6. kvalifikační čas.

„Do první jízdy bylo potřeba dobře odstartovat, protože v bahnité trati se vyjela suchá jedna ideální stopa a předjíždění by bylo složité. Start se nepovedl a Adam z 20-ti jezdců na startu byl na holeshotu ve druhé polovině startovního pole. Zabojoval a do druhé zatáčky už najížděl cca 7 a vyjížděl z ní na 4 pozici. Do druhého kola už najížděl na 2 pozici celkově, za jezdcem z kategorie MX1 a na vedoucí pozici ve svých MX2. V jízdě si držel tempo a jízdu vyhrál s náskokem 20 sec. na druhého. Do druhé jízdy dobře odstartoval, na holeshotu byl druhý za jedním MX1 jezdcem a z druhé zatáčky už vyjížděl celkově první. Jízdu vyhrál s rezervou 30 sec. na druhého v pořadí. Celkově v závodě tedy 1. místo, čímž navázal na výsledek z Dalečína v tomto podniku. Velice se nám tato SMS líbí. Hezké tratě, výborná organizace. Příští rok bychom chtěli odjet více závodů tohoto seriálu, ale už v kategorii Open s cílem získávání zkušeností a taky trochu zrychlit. Na 4T jsme přestoupili v průběhu sezony, tedy stále jsou velké rezervy a je kam se posouvat. Na Adamových 15 let jsme ale se současnými výsledky spokojeni. Děkujeme Teamu REGION RACING za podporu.“ vyjádřili se Strakovi.

1. místo: Adam Straka (REGION RACING s.r.o.)

2. místo: Martin Pácha (REGION RACING s.r.o.))

3. místo: Jan Nádvorník

Fotogalerie: Blátivý Horní Újezd z pohledu Straky