Co máme za sebou a co před sebou?

14.03.2016 13:12

Zima končí a to je znamení, že se loučíme s halovými závody a začíná jaro...To znamená, že konečně vyrazíme ven a to hned tuto sobotu 19.3.2016!!!!

Superenduro v Praze !! Tak to již máme za sebou....a doufám, že když u nás bylo letos poprvé, že nebylo i naposledy. Byl to opravdu zážitek. Nejen že jsme se mohli dívat na to jak se s tím poperou naši kluci, ale mohli jsme se taky pokochat klukama ze světa...a že to opravdu uměj!!! A rozhodně nechci zapomenout na to, že ne jen kluci! Závodily i holky! V nejsilnější třídě - Prestige, jsme měli také svého koně a to Péťu Bartoše, který na závod Superendura trénoval pouhé dva dny! V jeeho kůži bych nýt něchtěla, ne jen, že se postavil proti světové enduro špičce jako motokrosař, ale taky měl reklamu na rádiu, internetu, v zádech plno Českých očí, které čekaly co předvede....Ale Péťa je showman a jako vždycky se s tim popral a statečně ukázal, že zvládne i enduro!!

Velkým favoritem v téhle třídě byl Polský závodník Taddy Blazusiak, předváděl luxusní jízdu a byla to pastva pro oči. Bohužel i pro něho přišla nějaká ta smůla a tak nakonec nestál na nejvyšším stupínku, na bedně ale ano. Dokončil na třetím místě. Jonny Walker, který vede průběžně celý seriál, se nedostal na stupně vítězů překvapivě vůbec. Při tréninku spadl a bylo to na jeho jízdě dost znát. I tak ale nadále průběžně seriál vede.

Skvělý ženský závod by určitě neměl být v pozadí, protože právě v této kategorii to bylo hodně napínavé. Napínavé to udělala právě vítězka tohoto závodu, Sandra Gomez! Ta si první místo do slova vybojovala a do poslední chvíle vlastně vůbec nikdo netušil, že první bude právě ona. Společně s Gomezem, který startuje ve třídě Prestige, se radovali, když dorazila do cíle !

Luxusním zážitkem bylo sledovat kategorii Junior, kde bylo vidět, že závodí mladí kluci. Pokud někdo chtěl vidět dravost a závody na lokty, byla tato kategorie přesně pro něj. I v této kategorii se do posledních chvil bojovalo o umístění.

Celkové výsledky z Prahy :

Prestige : 1. Haaker, 2. Robert, 3. Blazusiak

Woman :1. Sandra Gomez, 2.Emma Bristow, 3.Maria Franke ( motokrosová závodnice)

Junior : 1. Manuel Lettenbichler, 2. Luise Oliveira, 3.Tim Apolle

Národní šampionát : 1. Mike Hartmann, 2. Tomáš Hostinský (Slovensko) 3.Marcel Teucher

PŘED SEBOU máme již tuto sobotu 19.3.2016 první závod Motul Cupu v Krásné Lípě !!! Takže kdo nebyl na skvělé akci Superendura a chce se mrknout na závody, vyražte do Krásné Lípy !!!

Fotogalerie: Co máme za sebou a co před sebou?