Další boj o body v MMČR MX proběhl v Kaplici

02.07.2013 09:33

V Kaplici se jel tuto neděli další závod MMČR MX 2013. Na závody se sjelo mnoho závodníků i diváků a k tomu přispělo i pěkné teplé počasí bez deště. Team REGION racing cz zastupoval ve třídě Veterán Slávek Vaňous a Viktor Špaček.

Trať s hlinito-písčitým povrchem byla pro většinu jezdců výzvou, protože v zatáčkách pod svahem se tvořily písčité duny, které některým závodníkům dělaly problém. I Viktor se Slávkem místy bojovali s tratí. V kvalifikaci zajel Slávek dvanáctý nejrychlejší čas a Viktor dvacátý šestý.

Do první jízdy kat. Veterán nastoupilo 34 jezdců. Po hromadném startu se po pár kolech startovní houf protrhal. Závod vedl Baborovský Michal a za ním se držel Rybák Martin a Jiří Pach. Na 17. místě v tomto závodu dojel Slávek Vaňous a jako dvacátý pátý protl cíl Viktor Špaček.

Text: Slávek Vaňous "V 1.j. jsem svojí vinou upadl asi 2 kola před koncem v blátivé koleji (špatná rovnováha) z 9.pozice, kterou bych pravděpodobně udržel. Ve 2.j. jsem po dobrém startu bojoval na konci 1.kola v "chumlu" kolem 7.místa - v jedné zatáčce mi poměrně drsným manévrem ustřelil soupeř přední kolo a já lehl a motocykl zhasl. Než jsem nastartoval a opět rozjel stroj, byl jsem na úplném konci startovního pole. Poté "stíhačka" na 16.místo. Průběžně (rok) jsem klesl z celkového 11. na 12. místo. Snad to bude v Dalečíně lepší."

V druhé jízdě se pár jezdců posunulo dopředu. Mezi nimi byl např. Viktor Špaček, na kterém bylo vidět, že trať dostává do ruky a že ho jízda baví. Viktor sice v druhé jízdě dojel na 21. místě, ale bohužel se body udělují do 20. místa a tedy si nepřipsal jediný bod. Za to Slávek si v druhé jízdě připsal alespoń 5 bodů za 16. místo. Celkově Slávek skončil na 18. místě a Viktor přibližně na místě 23. místě.

V MX 1 si celkově nejvíce bodů připsal Neugebauer Filip umístil se tedy jako první, jako druhý byl Florent Richier a třetí Martin Michek.

V MX 2 si celkově nejvíce bodů připsal Szvoboda Bence tedy první místo, druhý pak Maillard Boris a jako třetí Sukup Marek.

Další závod tohoto seriálu BUKSA ADOS MOTOKROS 2013 MMČR se jede 28.7. v Dalečíně.