Další stříbrný pohár do Strakovy sbírky

02.07.2020 16:06

Adam Straka bojoval na Meteoritu v Pacově a vybojoval krásné druhé místo!!! Přečti si v článku jak probíhal jeho závod.

2.místo

"Adam se do Pacova těšil. Nikdy v Pacově nejel a doufal, že aspoň za trénink a kvalifikaci trať dostatečně načte. Závody měli velkou účast ( 288 motorek ) a přijelo si zazávodit i spousta cizinců. Díky počtu závodníků byli kategorie na závod rozděleny. Tedy Adam závodil ve své kategorii Hobby MX 2 spolu s dalšími 34 soupeři. Tedy na roštu 35 motorek ( 15 cizinců ) jedné kategorie. Pro jezdce splněný sen. Adam pro technickou závadu odkroužil pouze jedno kolo volného tréninku a trať popravdě moc nenajel. Do kvalifikace šel s tím, si trať spíše najet, než dobře zajet :-) I tak se mu zadařilo a v posledním kole zajel rychlý čas a kvalifikaci vyhrál. Z prvních šesti v kvalifikaci skončili pouze 2 češi ( Adam a kolega z Regionu Marťa Stojar ), jinak samý rakušák. Dal se tedy očekávat pěkný mezinárodní souboj o bednu. V první jízdě Adam odstartoval cca 7-8 a v závodě to dotáhl na celkově 2 pozici. Druhý start byl dost podobný ( mezi námi oba špatné - startovalo se z roštu a to byla premiera ), ale do 3 zatáčky šel už ze 4 místa. Bohužel ho zavřel jeden ze soupeřů a Adam se poroučel k zemi. Než se vůbec mohl posbírat a nastartovat, odjížděl z posledního místa. Závod ale nevzdal a dotáhl to v cíli na 4 pozici, což mu zajistilo celkové 2 místo. Zachránil tedy jeden flek na bedně pro české barvy a se závodem i přes pád byl velice spokojen. Do Pacova se těší na další závody, trať si pochvaloval. Rakouští kolegové ho již kontaktovali s dotazy na další závody u nás, tedy se dají očekávat další mezinárodní souboje :-) Adam, děkuji týmu za podporu." pověděl nám o závodě Adamův tatínek.

1. místo: Martin Thomas

2. místo: Adam Straka

3. místo: Kevin Schneeweis

Gratulujeme Adamovi ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci týmu!

Fotogalerie: Další stříbrný pohár do Strakovy sbírky