Daňa poprvé startoval na velké motorce

27.05.2022 14:20

Péťa Daňa junior v letošní sezóně přechází na velkou motorku o obsahu 125ccm, zároveň ho na závodech čekala nová kategorie. Jako první start si vybral Slovácký pohár v Prakšicích. Jak se mu dařilo? Přečti si v článku.

13.místo

Trať v Prakšicích mám rád, bývá dobře nachystaná s ideálním povrchem, takže jsem se celkem těšil. Byly to moje první závody na nové motorce (stopětadvacítce) a v nové třídě. Ranní tréninky se mi jely dobře. Kvalifikaci jsem zajel 14. časem. Start do první jízdy se mi moc nepodařil a v první zatáčce jsem byl až kolem 20. místa. Během jízdy se mi podařilo pár jezdců předjet a v cíli to dalo 13. místo.
    Ve druhé jízdě už byl start o něco lepší, kolem 10. místa.  Během jízdy jsem ale ve snaze předjíždět dělal chyby, a to mě stálo ztrátu pozic. V cíli to bylo nakonec 12. místo.

Text: Petr Daňa junior

1. místo: Pavol Králík
2. místo: Ondřej Osička
3. místo: Pavel Vyskočil

Fotogalerie: Daňa poprvé startoval na velké motorce