Déšť v Deštném, aneb Provazník jako „lyžař v pláštěnce“

25.02.2020 11:32

Víkend 22. 2 .-23. 2. 2020 se v lyžařském centru v Deštném v Orlických horách konalo Mistrovství republiky SKI Masters.
        REGION RACING na těchto lyžařských závodech reprezentoval Erik Provazník.

V sobotu Erika čekal závod v GS (obří slalom) na opravdu velmi těžké trati. Klimatické podmínky závodu moc nepřály, sníh byl mokrý a vzhledem k počtu 130 účastníků, byla trať velmi rychle rozbitá. Erik se však nenechal odradit a předvedl, že patří do lyžařské špičky, neboť i přes to, že s číslem 117 startoval mezi posledními, v součtu dvou kol zvítězil ve své kategorii, muži OPEN (do 30 let), a zároveň bral 3. místo v absolutním hodnocení!

V neděli se závodilo v disciplíně SL (slalom) a za ještě horších povětrnostních podmínek, než tomu bylo v sobotu! Pršelo, teploměr ukazoval 3-5 stupňů a sníh doslova mizel před očima! Vzhledem k takovéto nepřízni počasí startovalo pouze 60 lyžařů a závod byl jednokolový.

Erik se rozhodl vsadit na jistotu a na těžké, mokré trati, kdy byla viditelnost na 2-3 branky jel velmi opatrně. Dokonce si na závod nechal pláštěnku a vysloužil si tak novou přezdívku „ten jezdec v pláštěnce“.

Náš „jezdec v pláštěnce“ si i tak počínal velmi dobře a ve své kategorii získal druhé místo! V absolutním hodnocení se Erik umístil na místě jedenáctém a říká, že v této disciplíně má ještě hodně co zlepšovat.

Příští víkend čeká Erika další lyžařský závod, tentokrát na Dolní Moravě. Snad už pláštěnka nebude potřeba!

Za tým REGION RACING gratulujeme ke krásným výsledkům v sjezdovém lyžování a děkujeme za vzornou reprezentaci!

Fotogalerie: Déšť v Deštném, aneb Provazník jako „lyžař v pláštěnce“