Družstvo Provazník, Špaček a Matyk umístění v TOP 10 - Nová Paka

03.11.2014 11:21

Sychravé počasí přivítalo závodníky v Nové Pace, kde se 1. listopadu 2014 jel závod družstev seriálu Motocross Cup 2014.

Do tohoto závodu se přihlásilo družstvo z týmu REGION racing cz ve složení Viktor Špaček, Radovan Matyk a Erik Provazník.

Nesmíme zapomenout na Víta Špačka, který dělal garde dvěma dívkám a to Markétě Ehlové a Viktorii Lohniské. Do závodu se přihlásilo 19 týmů.

Dopoledne se trénovalo. Trať byla připravená, z důvodu bezpečnosti byl zákaz skákat "dvoják". Tento fakt přivítali nejvíce malý závodníci. Malý stres i zábavu způsobilo číslo týmu na látce, které si závodnicí museli vyměňovat.

Závod odstartoval v 12:01 a to tím, že jeden z trojice jezdců běžel z cílového skoku až ke startu, kde čekal jeho kolega již na motorce. Úloha běžce byla přidělena Radku Matykovi. Vyběhl jako třetí a na tomto místě se držel až k Eriku Provazníkovi, který na něho čekal na motorce. Ihned po doběhnutí Radka k němu našlápl svůj stroj. Odjel jako šestý. Video z běhu pod článkem.

Pak už následoval závod trvající 3 hodiny. Erik se ze začátku držel na druhém místě, pak třetím. Postupem času, kdy si zazávodil Viktor a Radek se tým propadl na šesté místo. Toto pořadí jim vydrželo až do konce. V poslední hodině se již v týmech taktizovalo, protože bylo i časové omezení na jednoho jezdce a to 25 minut.

Vít s Markétou a Viktorií se umístil na celkovém 15. místě.

Během závodu se nikomu nic vážného nestalo, během 3 hodin bylo odjeto 95 kol.