Erik Provazník celkově BRONZOVÝ v MMČR

05.10.2016 11:10

Poslední MMČR se odjelo v Sosnové. Jak Erik dopadl? Jak dopadl v celkovém pořadí? Co k závodu říká on?

Dne 2.10. se jelo poslední MMČR Supermoto v Sosnové. Podmínky byly obtížné, protože bylo deštivo. Erik startoval jako vždy v nejprestižnější třídě S1. Ve třídě S1 nenastoupil nikdo do tréninku. Tím, že se jelo na mokru, byly závody jiné než obvykle. O to zajímavější byl závěr sezony. Pozice jezdců se hodně měnily. Erik Provazník si závod velmi užil a hezky si zazávodil.

Co k závodu říká on sám? : ,, Jsem rád, že se závod vydařil Lukášovi Ducháčkovi, který jel velmi dobře na mokru. Kejmar sabotoval závody a vždy pustil Sitnianského před sebe, aby měl Milánek dost bodíků na druhou pozici. Nebylo to vůbec sportovní a jak někteří diváci tvrdí, Kejmar a jeho úhybný manévr, byl moc rychle prokouknutý. Asi neměl na to, aby to vymyslel lépe. V silničních závodech se sekundy kupují, někteří si zřejmě platí i za pozice. Nedivím se ostatním závodníkům, že nechtějí vstupovat do S1."

Erik dojel v Sosnové čtvrtý v prvním závodě a druhý ve druhém. Bohužel mu to celkově nedalo na podium. Avšak v pořadí celého seriálu obsadil bronzovou příčku, se stejným počtem bodů, jako celkově druhý. I to je moc krásný výsledek a v REGION racing teamu bude co slavit!!! Erik děkuje všem za podporu a my mu gratulujeme k druhému vícemistrovi České republiky, kterého si přidal do sbírky k titulu z Polska!!!