SM jezdec Erik Provazník v OPEN MX1 třetí, ani Špačkovi se neztratili - Meteorit Cup

14.04.2014 14:44

Slunečné počasí doprovázelo druhý závod seriálu Meteorit Cup, který se jel v sobotu 12. 4. 2014 tentokrát ve Vílanci. Trať byla po ránu zavlažená, ale odpoledne se již prášilo. Ve třídě Veterán startoval Viktor Špaček. Tréninky probíhaly v pořádku, ale v první jízdu Viktor nedojel, kvůli závadě na motocyklu. V druhé jízdě si zlepšil chuť a dojel na 5. místě. I Vítkovi Špačkovi (třída Amatér MX2) se v první jízdě přilepila smůla na paty. Po odstartování se připletl do hromádného pádu, naštěstí se Vítkovi nic nestalo a pokračoval v závodě. Dojel na dvacáté pozici ze 38 závodníků. V druhé jízdě se hromadný pád neopakoval a Vítek si dojel pro výborné 10. místo. Celkově obsadil 10. místo.

Ve třídě OPEN MX1 se vedle Tomáše Trávníčka objevil i Erik Provazník. V první jízdě se Erikovi podařilo odstartovat jako třetímu a po chvíli vedl tuto třídu. Bohužel pro Erika ho v 13. minutě dojel jezdec Dušan Drdaj a týmový kolega Tomáš Trávníček. Erik tak dojel na třetím místě. V 2. rundě odstartoval Erik opět jako třetí, ale během závodu upadl. Několik jezdců ho předjelo, i tak se prodral na čtvrté místo. Celkově se umístil na 3. místě a s Tomášem na "bedně" reprezentovali tým REGION racing cz.