Erik Provazník v Polsku

28.06.2016 07:59

Veliká sportovní výprava do Polska, byla pro Erika Provazníka úspěšná, vlastně dopadl, jak nejlíp mohl. Dva dny jsme absolvovali trénink na trati Koszalin, pak den volna, a následoval nedělní závod. Trénink se vyplatil, trénink dělá mistra!!

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství Polska, jak jinak než v Polsku, ve městě Koszalin. Erik startoval ve třídě S2. Počasí bylo pro supermoto nepřející. Chvíli déšť, chvíli sucho a to je problém, protože závodníci neví, jakou gumu zvolit. Celý den byla sekce v terénu uzavřena a jezdil se pouze asfalt. To pro Erika nebylo dobré znamení, protože právě z terénu dokáže hodně vytěžit. Asfalt není úplně jeho silnou stránkou. Nakonec to ale tolik znát nebylo, měl sice celý den co dělat, aby umístění udržel, ale podařilo se.

Trénink, měl první čas. Kvalifikace, první čas. Stejně tak i v závodě dojel první a k jeho štěstí a štěstí ostatních ,,krosáků" se na druhý závod otevřel i terén. I v této jízdě vyhrál a tak samozřejmě i celkově! Nyní je průběžně vedoucím jezdcem celého Polského mistrovství!! Další závod ho čeká 16.7.2016 v Poznani! Gratulujeme a držímě palce !