Foto Viktora Špačka na stránkách SMS Kaplice u textu z Netolic

18.05.2014 12:37

O umístění Viktora Špačka na MMČR třídy Veterán v Netolicích, jsme Vás již informovali. Server www.smskaplice.cz, ale vybrala fotku s Viktorem pro svoji informační zprávu z daného závodu.

MM ČR třídy Veterán, 2.závod Přeboru Jč.kraje – Netolice, 10.5.2014

"Zdařilý byl sobotní druhý závod přeboru jihočeského motokrosového střediska SMS Kaplice v Netolicích. Počty účastníků nebyly sice rekordní, ale všechny třídy byly kvalitně jezdecky obsazeny a jejich jízdy přinesly zajímavé boje. Součástí závodu byly jízdy Mezinárodního mistrovství ČR třídy Veterán, které také povýšily význam podniku nad běžnou regionální úroveň.

Obě hlavní kategorie – 125-MX2 a Open – měly vyrovnané jezdecké obsazení, doplněné řadou výrazných osobností. První jízda třídy Open byla exhibicí juniora Jonáše Nedvěda, který zvítězil před Michalem Kadlečkem, Davidem Čadkem, Zdeňkem Blábolilem a Janem Mrázkem. Ve druhé jízdě byl nejrychlejší Kadleček před Blábolilem a Nedvědem, který teprve v posledním kole překonal výborně jedoucího Honzu Mrázka. Třídu 125-MX2 ovládli staří známí, Davidové Čermák a Soldát. David Čermák jel ve výborné formě a zvítězil v obou jízdách před Sodátem, za nimi bojovali mladíci Adam Kulhánek a Martin Andrusiv, který stejně jako v prvním závodě v Kaplici zajel výborný výsledek.

Chudě obsazená třída 85 ccm byla příležitostí k ostrému tréninku pro Otu Horáka a Rakušana Rene Hofera, třetí jezdil další Rakušan Reichenpfader. Kategorie amatérů ovládli hosté ze sousedních oblastí – ve třídě MX2 to byl Západočech Adam Lauber, který vyhrál před nadějným šestnáctiletým Dominikem Zemanem, ve třídě Open dominoval Moravan Tomáš Dokoupil před Martinem Jozou.

Obě jízdy Mistrovství ČR třídy veterán vyhrál podle očekávání Michal Baborovský, celkově druhý byl Petr Dokoupil před Adolfem Strakou z Motosportu Chýnov, Romanem Skalkou a Martinem Rybákem z Motocross teamu Český Krumlov.

Seriál Přeboru Jihočeského kraje v motokrosu pokračuje třetím závodem v sobotu 21.června na mistrovské trati v Pacově."

Fotogalerie: Foto Viktora Špačka na stránkách SMS Kaplice u textu z Netolic