Hejný a dvě kategorie v jeden den

18.05.2022 16:32

Jakub Hejný na Chalupa cupu v Dalečína startoval v kategorii 85 ccm a AMA MX2. Jak se mu dařilo se dozvíš v článku.

6.místo

Dalečín byl super, trať se mi líbila až na to počasí, kdy nám zapršelo na 10min ve druhé jízdě v kategorii 85. Jako již tradičně jsem si zase letos poprvé dal i amatérskou kategorii s dospělými Amatér MX2, která mě moc bavila. Obě kategorie byli plné soubojů o každou pozici a to mám rád. V 85 jsme sváděl souboje s Ludvíkem a Buštíkem a nakonec jsem vybojoval pro mě slušné 6.místo. V amatérech je to tvrdší souboj, jelikož oni mají daleko silnější motorky, ale i tak jsem se tam neztratil a dokázal jsem s nimi držet krok. Kvalifikace se mi povedla a skončil jsem s šestým nejrychlejším kolem a potom celkově 14. místo. V této kategorii ztrácím na startech kvůli obsahu motorky. Závody v Dalečíně jsem si skvěle užil a jsem spokojený se svým výkonem.

Text: Jakub Hejný

1. místo: Szymon Masarczyk
2. místo: Václav Dohnálek
3. místo: Ferdinand Lipka

Fotogalerie: Hejný a dvě kategorie v jeden den