Jak to dopadlo na FIM SM Mistrovství světa a Evropy tento víkend

19.05.2014 09:55

Druhý závod Grand Prix FIM Supermoto mistrovství světa a Evropy se jel o víkendu 17.-18. května 2014 po několika letech na trati v rumunském Aradu. Betonová část se nezměnila, ale hlinitý povrch ano. Jako po celé Evropě i zde se čekal vydatnější déšť.

S1

Po vydatných deštích byl off-road zařazen až v druhém měřeném tréninku. Jednoznačně byl nejrychlejší Mauno Hermunen. V kvalifikaci dosáhl času 01:04:274. Druhý čas zajel Francouz Thomas Chareyre a třetí Adrien Chareyre. Z Čechů obsadil 6. čas Pavel Kejmar a osmý Petr Vorlíček. Jezdec týmu REGION racing cz Tomáš Trávníček musel tento závod vynechat z důvodu vážného zranění na MMČR ve Vysokém Mýtě

V první závodu se na přední příčce umístil Thomas Chareyre, druhý jeho bratr Adrien Chareyre a třetí Ivan Lazzarini. Osmé místo pro Pavla Kejmara.

V druhé jízdě se pořadí mírně změnilo. Rozjížďku vyhrál Mauno Hermunen, 2. místo Thomas Chareyre a třetí opět Ivan Lazzarini. 4. místo Pavel Kejmar.

Po součtu bodů bylo pořadí následující: 1. místo Thomas Chareyre, 2. místo Mauno Hermunen a 3. místo Ivan Lazzarini.

S2

Zde startoval český jezdec Milan Sitnianský. V kvalifikaci 6-tý nejrychlejší čas. První jízda 6. místo a druhá jízda 7. místo. Celkově 7. místo. Startoval zde i Zdeněk Jaroš. V kvalifikaci 9. místo. První jízda 8. místo v druhé jízdě dojel jedenáctý. Celkově 9. místo.

zdroj: Supermotos1.com

Fotogalerie: Jak to dopadlo na FIM SM Mistrovství světa a Evropy tento víkend