Kdo nepadá, nezrychlí.

10.08.2020 10:28

Bohužel, i pády k motokrosu patří. O tom se přesvědčil Adam Straka na závodech Chalupa Cupu v Dalečíně. Ale kdo nepadá, nezrychlí. :-) Více v článku.

7. místo

"Dalečín pro Adama nedopadl dle očekávání. Na závody se velice těšil. Na dalečínské jedničce Adam závodil snad jednou a to ještě na 85, ale tato vždy výborně nachystaná profi dráha vybízela ke krásným závodům. Celková účast byla cca 240 motocyklů. V Adamově kategorii Hobby MX startovalo 31 jezdců. „Openi“ pro velký počet jeli odděleně.
    V kvalifikaci MX1 a MX2 se Adamovi dařilo a vcelku suverénně ji celkově vyhrál. Do závodu se tedy velice těšil. Bohužel v první jízdě se dostal na startu do hromadného pádu kde popadalo asi 5 jezdců a odjížděl úplně poslední. Což není k velkému počtu jezdců dobré. Špice značně poodjede než se podaří předjet pomalejší jezdce. I přesto se Adamovi podařilo dostat se až na 4 pozici a na pátého si najet odstup. Bohužel následoval další drobný pád, který sice nestál pozici, ale už tak nevyrovnanou jízdu zkomplikoval. V posledním kole Adam upadl potřetí a bohužel nemohl zvednout motorku proti svahu. To ho stálo skoro minutu a jízdu dokončil na 13. místě.
    Do druhé jízdy nastoupil s jasným úkolem, už neprohloubit bodovou ztrátu do celkového součtu v seriálu a dojet bez pádu. Jízdu dokončil na 3. pozici. Celkově v závodě skončil na 7 místě, ze kterého se nedá radovat. Ale i pády k motokrosu patří a nezbývá, než se soustředit na další závod ve slovenských Šenkvicích a zpravit si náladu :-).
    Obě jízdy v Dalečíně naprosto suveréně a po zásluze vyhrál Adamův kamarád a týmový kolega Marťa Stojar, kterému to velice přejeme a gratulujeme k výsledku." vyjádřili se k závodu Strakovi.

1. místo: Martin Stojar (ten náš)

2. místo: Adam Čermák

3. místo: Jakub Budaj

Fotogalerie: Kdo nepadá, nezrychlí.