Lukáš Pišl závodil v "uličkách"

07.03.2022 17:18

Lukáš Pišl se svým lyžařem Adamem Poulem vyrazili do Horního Města, kde se konal další podnik motoskijoringu. V článku se dočteš, jak se tam klukům dařilo a jak závod celkově probíhal.

Jezdec: Lukáš Pišl
Lyžař: Adam Poul

Datum závodu : 5. 2. 2022

Název podniku : Motoskijoring Uličky – Horní Město

Kategorie : Profi

Celkové umístění: 10. místo

Motoskijoring v Horním Městě jsme si společně s lyžařem Adamem Poulem vyzkoušeli už v roce 2019, kdy se nám podařilo zajet celkové 2. místo v závodě. Vzhledem ke sněhovým podmínkám nás mile překvapilo, že se v Horním Městě po dvou letech pauzy nakonec skutečně závody pořádaly a my se mohli opět zúčastnit. Jednalo se o můj první zimní závod v tomto roce, takže jsem se těšil. Zároveň se dostavily i obavy z toho, jak bude všechno probíhat.
    Při tréninku povrch hodně klouzal a trať byla ještě celá zledovatělá. Závody pak tvořily 3 kvalifikační a jedna finálová jízda. Nám se hned v první kvalifikaci podařilo získat 3. pozici. V té druhé se nám nepodařilo odlepit na startu, a pak už se vše jen komplikovalo. U jednoho z výjezdů nám dokonce soupeři lanem překřížili trať, a tím nám znemožnili průjezd. Jízdu jsme zakončili na 8. místě. Třetí kvalifikace dopadla lépe, kdy jsme dojeli čtvrtí.
    Bohužel z důvodu nesjízdnosti tratě bylo zrušeno finále a výsledky tedy byly sečteny na základě umístění z předchozích jízd. Celkově jsme se tedy v závodě umístili na 10. místě.

Text: Lukáš Pišl

Fotogalerie: Lukáš Pišl závodil v "uličkách"