Mezinárodní mistrovství Maďarska SM

29.06.2015 17:34

Dne 27.6. se jel mistrák v Maďarsku na trati Orkeny - Euroring. Jel Erik Provazník a Bohuslav Vaňous...

Celý den bylo hezky, i když o v jednu chvíli vypadalo na déšť...Naštěstí ale trať minul a tak se celý den jelo na suchých pneu. Jednalo se o závod, který byl vypsaný pro různé silniční motocykly. A to třídy 125ccm, 250ccm, Veterán, GP, MZ, Supermoto. V kategorii S1 se sešlo 15 jezdců. Ani Erik ani Slávek celý den nemohli najít ideální stopu. Trať na ně byla příliš široká.

Erik dvakrát start-cíl. Takže žádný problém, až na to, že se mu po druhé rozjížďe udělalo hodně špatně a to tak, že si ani nešel vyzvednout vítězný pohár a musela ho převzít přítelkyně Káťa. Cestu domů si samozřejmě taky ,,řádně" užil...Naštěsí měl sebou otce Pavla Provazníka, který zvládl odřídit celou cestu zpět sám, což Erikovi hodně pomohlo a ulehčilo.

Slávek bojoval obě jízdy s Maďarským jezdcem, který se jmenuje Mihaly. Slávek neměl moc dobré starty. Přesto se mu v první rozjížďce povedlo Mihalyho pokořit a dojet na druhém místě. Ve druhé rozjížďce se mu to bohužel nepovedlo, ale i tak dojel na krásném třetím místě. A tak dokončil závod i celkově.