Milovníci zimy se konečně dočkali

15.02.2023 14:06

Po již tradičním odkládání kvůli nevlídnému počasí se minulý víkend odjel očekávaný závod MČR + OP v motoskijöringu. Podniku se zúčastnilo velké množství posádek a mezi nimi nesměla chybět ani dvojice tvořená Tomášem Foglem a lyžařem Martinem Sabotou. Jakého výsledku společnými silami dosáhli? Dočteš se v článku.

(6. místo mezi Čechy)

Už od rána se nám jelo hezky. Trať byla pěkně umrzlá a i lyžař Martin Sabota si ji pochvaloval. Na závody dorazilo 13 posádek z Lotyšska, tak jsme byli zvědaví, jak se nám povede v kvalifikačních rozjížďkách. Právě díky Lotyšům bylo na startu každé jízdy 12 posádek.

Start první rozjížďky vyšel na výbornou, a tak se nám podařilo najíždět do první zatáčky na čele. Trochu jsme se ještě seznamovali s profilem tratě, ale vedlo se nám dobře. V posledním kole v předposlední zatáčce na nás zaútočili Lotyši Silinš - Čalpa. Útok jsme však ustáli a dojeli si pro vítězství v rozjížďce.

Ve druhé jízdě jsme odlepili na druhém místě a celkem v klidu se drželi za obhájci titulu Dvořáčkem s Mandysem. Pak nás asi ve třetím kole předjel Silinš, 3. místo jsem si pak už ale v klidu pohlídal.

Ve třetí kvalifikační jízdě nám start vyšel opět dobře a od začátku jsme jeli zase za Dvořáčkem. Tahle jízda probíhala celkem v klidu a 2. místo se nám povedlo udržet až do cíle.

Do finále A jsme postoupili ze 4. místa. Lotyši se do hodnocení šampionátu nezapočítávali, tudíž jsme získali 2 bonusové body za 2. místo mezi českými posádkami. Bohužel rozhodující start ve finále se nám pro změnu vůbec nepovedl. Zabořil jsem se do nahrnutého vantu v zatáčce a následoval pád. Z posledního místa jsme se snažili dohánět, ale vyrovnanost závodníků ve finále nám už nedala šanci se přiblížit na nějakou lepší pozici. Celkově nám to tedy dalo na 10. místo. Mezi Čechy jsme pak skončili na celkovém 6. místě.

Text: Tomáš Fogl

1. místo: Pavel Dvořáček – Daniel Mandys
2. místo: Raivis Eikmanis – Kärlis Kalëis
3. místo: Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler

Fotogalerie: Milovníci zimy se konečně dočkali