Mistrovství ČR enduro v Bílině - Víťa Kuklík

22.05.2012 12:58

    O víkendu 19.-.20.5.2012 pokračoval seriál Mistrovství ČR enduro v Bílině. Pořadatelé připravili celkem hezkou soutěž a po oba dny nás provázelo krásné, letní počasí..

Marně pátrám v paměti, kdy jsme na "mistráku" jeli 3 testy v jednom kole, což bylo v Bílině.

ENDUROTEST : měřil cca 5 minut a musím uznat že byl celkem náročný.. Byl namotán celý v lese a nebylo nouze o složité sjezdy a výjezdy a stromy byly velice blízko, takže každá chybička hodně trestala.. CROSSTEST: Také měřil kolem 5 minut a jel se opět v lese.. Vedl po trati na které jsme jeli nedávno cross country, takže jsme věděli do čeho jdeme.. Také byl celkem dost náročný.. lestní cestičky, místy písek a hodně takový "uskákaný" .. EXTREMETEST: Po dlouhé době jsme měli na českých závodech extrém test. Bylo zde hodně umělých překážek, kameny, klády, pneumatiky a i když měřil něco kolem 1 minuty, tak to bylo dobré zpestření a určitě hodně atraktivní pro diváky.

 1.den
    Vzhledem ke spoustě práce, která se na mě poslední měsíce hrne mám stále hodně málo času na trénink, tak jsem trošku očekával, že bude složité se dostat do tempa. Jeli jsme 4 kola a první tři kola jsem se opravdu trápil a stále nemohl najít rytmus. Byl jsem na sebe hodně naštvaný, protože jsem se s motorkou spíše pral než si užíval jízdu. V posledním kole jsem ale chybějící pohodu pomalu našel a začalo se mi jet celkem dobře. Nakonec z toho ale i tak bylo vítězství ve třídě E1, což bylo pro mě trošku překvapení.

 2.den
 Druhý den jsme jeli 3 kola a já jsem startoval povzbuzený z posledního kola prvního dne. Do prvního měřeného testu jsem vjel s chutí a dařilo se mi velice
 dobře. Bohužel jsem udělal zbytečnou chybu ve výjezdu a musel tlačit. Pak jsem se snažil ztrátu dohnat a následoval pád. Do cíle prvního nedělního testu jsme přijel hodně naštvaný, ale překvapilo mě, že i tak se mi ho podařilo vyhrát. Tím jsem se uklidnil s tím, že rychlost už mám, jen nedělat zbytečné chyby. Dostal jsem se do slušného tempa a celý závod jsem měl pod kontrolou. Nakonec se mi podařilo opět zvítězit a stejně jako v cross country zatím mám plný počet bodů i v enduru, což je pro mě velice dobrý start do sezony.

Další závod pokračuje za 14 dní v Polsku. Reportáž z tohoto závodu bude opět vysílat stanice ČT4 v premiéře v úterý ve 20:25.

Děkuji za podporu a přeji hezký den..

Vita Kuklik

Text: Víťa Kuklík

 

TOPlist

   

  

Kontakt

REGION RACING s.r.o. Dlouhá 730/35
Praha 1
110 00

IČ: 083 56 378
DIČ: CZ08356378
Číslo účtu: 115-9924310237/0100
IČP:1013138261
Erik Provazník
+420 604 374 364
team@region-racing.cz