MMČR MX Dlouhá Loučka plná pádů

05.06.2014 10:38

Na Den dětí 1. 6. 2014 se v Dlouhé Loučce jel další závod seriálu MMČR Buksa/Ados Motokros 2014. Počasí se vydařilo a tak není divu, že přišlo i mnoho diváků. Déšť, který se Dlouhé Loučce vyhnul, byl ale i zdrojem problémů. Organizátoři dostatečně nezavlažili trať a velmi se prášilo. Při rychlém napravení tohoto problému, ale jezdci na kluzké trati padali důsledkem pod kluzu kol.

Pád se nevyhul ani Florentu Richierovi, který si z něho odnesl zranění nohy nebo našemu týmovému jezdci Eriku Provazníkovi, který při kvalifikaci na skoku "vystoupil" z motorky a s podezřením na vnitřní krvácení byl převezen do Nemocnice ve Šternberku. Naštěstí se toto podezření neprokázalo a Erik byl v pondělí propuštěn domů.

Tímto bych chtěla poděkovat Špackovic rodině, která se postarala o Erika, jeho zázemí a fenku Lenny :-) a všem, kteří nabídli svou pomoc.

V Dlouhé Loučce startoval Viktor Špaček ve třídě Veterán. Moc se mu zde ale nedařilo. V kvalifikaci zajel 27. místo. V první jízdě dojel jako dvacátý čtvrtý, v druhé jízdě si polepšil a jen o fous mu uteklo bodované místo, dojel na 21. místě. Celkově 23. místo. V průběžném pořadí se pohybuje na 21. pozici.

Erik Provazník ve třídě MX1 se ve volném tréninku pohyboval na dvacátém druhém místě. V kvalifikaci se pak chvíli pohyboval na 17. místě, ale přišel pád a jeho čas stačil na 28. místo. Do závodu kvůli hospitalizaci tedy nenastoupil.

Celkové výsledky:

Třídu Veterán vyhrál Michal Baborovský, druhý Petr Doupil a třetí Roman Skalka.

Třídu MX2 vyhrál Sulivan Jaulin, druhý Marek Sukup a třetí Václav Kovář.

Třídu MX1 vyhrál i přes zranění nohy Florent Richier, druhý Martin Michek a třetí Petr Smitka.

Doufejme, že příští závod v Jiníně se obejde bez větších zranění. Záznam z Dlouhé Loučky můžete vidět zde od 14 minuty.

Fotogalerie: MMČR MX Dlouhá Loučka plná pádů