Nekoranec bojoval se svými starty

20.05.2022 10:43

Jakub Nekoranec považuje svoje starty jako slabinu. Pak je ale schopen zatnout zuby a drát se dopředu. Jak se mu dařilo v Městečku Trnávka na Nova motocross cupu? Více v článku.

9.místo

Trať vypadala ráno pěkně naoraná bohužel ale nebyla skoro vůbec nakropená, nicméně v tréninku se ještě neprášilo, takže proběhl v pohodě. Jelikož na Nova cupu není časomíra, tak se kvalifikace jede rovnou ze startu, což s mými starty není moc výhodou, odstartoval jsem kolem 10. místa a postupem času se dostal na 8. místo a jelikož 2 jezdci přede mnou jeli podobnou rychlostí jako já, tak jsem je už nedohnal a dojel tak na 8. místě.
    První závod jsem odstartoval podobně jako v kvalifikaci, a to asi na 10. místě, bohužel se mi skoro celou rozjížďku nedařilo předjet jezdce přede mnou, až v před posledním kole jsem konečně našel nějakou šanci k předjetí, která mi vyšla a dojel tak na 9. místě.
    Ve druhé jízdě jsem měl start až kolem 14. místa kdy, jelikož trať byla opravdu málo nakropená, tak se extrémně prášilo a nebylo vidět skoro ani na metr, nicméně postupem času jsem se dostal na místo 9, na kterém jsem nakonec dojel i do cíle.

Text: Jakub Nekoranec

1. místo: Aleš Klimeš
2. místo: Matěj Holub
3. místo: Vojta Souček

Fotogalerie: Nekoranec bojoval se svými starty