Regioňáci na stupních vítězů i v druhém závodě MMČR v SM - Písek 2014

26.05.2014 11:55

Slunné počasí doprovázelo jezdce při závodě seriálu MMČR Supermoto v Písku, který se jel o víkendu 24.-25.5.2014. Sobotní tréninky se neobešly bez občasných kapek deště, ale v neděli už od rána na místní motodrom svítilo sluníčko.

O co nejlepší výkon z týmu REGION racing cz zde snažil Bohuslav Vaňous (S3 - Veterán 40+), Lukáš Matěna (S2), Radoslav Grulich (S2) a Erik Provazník (S1).

Volný ranní trénink začínal kategorií S3 a jel se bez off-road povrchu. Jezdci si mohli terén vyzkoušet až při kvalifikaci a některým jezdcům mohlo tedy dělat problém zajet rychlé kolo.

Kvalifikační časy bylo zajímavé pozorovat u třídy S1, kde nakonec nejrychlejší čas zajel Milan Sitnianský, druhý čas Pavel Kejmar. Mezi třetím až pátým časem se střídali jezdci V. Janoušek, Z. Jaroš a E. Provazník.

Bohuslav Vaňous zajel v kvalifikaci pátý nejrychlejší čas. Erik Provazník s Radkem Grulichem taktéž. Jen Lukáš Matěna se od Regioňáků chtěl odlišit a zajel třináctý čas.

Slávek v první jízdě neodstartoval vůbec špatně a v kategorii Veterán 40+ obsadil 3. místo. V druhé jízdě se vyskytlo nedorozumění s vlajícími prapory, ale Slávek se rychle vzpamatoval a nakonec dojel jako první, i když byl zařazen na druhé místo. Při neoficiálním vyhlášení výsledků byl vyhlášen celkově jako druhý, nakonec mu právem připadlo 1. místo.

Radek Grulich s Lukášem Matěnou startovali v již zmíněné třídě S2, kde startovalo 32 jezdců. Radek se po startech pohyboval na šesté pozici, ale vždy to ještě vytáhl na lepší příčky. V první jízdě dojel na 3. místě, v druhé jízdě na čtvrtém, ale celkově skončil na 3. místě a stoupl si na stupně vítězů.

Lukáš Matěna v první jízdě dojel na 23. místě, v druhé rundě na místě 25. V obou jízdách se totiž zahodil a než nastartoval svůj stroj, tak mu většina pole odjela. Celkově 24. místo.

Největší boj se opět očekával ve třídě S1. Nejlepší starty měl Vít Janoušek, který v obou jízdách vedl několik kol závodní pole. V první jízdě o čtvrté místo bojoval Erik Provazník se Zdeňkem Jarošem. Tři kola před cílem Erik Zdeňka předjel a získal tedy čtvrté místo. V druhé jízdě se Erik pokoušel získat třetí místo, na kterém se držel Vít Janoušek. Ten se však této pozici vzdát nechtěl. Erik tedy i v druhé jízdě dojel na 4. místě. Celkově 4. místo.