Rock'n'Ride v podání Sejkory

19.09.2020 11:55

Michal Sejkora se zúčastnil závodu Rock'n'Ride - Memoriál Jaroslava Kuklíka. Jak se mu dařilo se dozvíš v článku.

13. místo

"Po několika letech jsem se opět vypravil na R’n’Ride – Memoriál Jaroslava Kuklíka., který se mi podařilo v roce 2016 vyhrát v kategorii „Endurosprint – Hobby“. Tentokrát se jelo formou crosscountry dvojic, a proto jsem spojil síly s Tomášem Fráňou. Program byl nabitý a naše kategorie startovala v brzkém čase a to v 8,30 ráno. Už samotné řazení na start bylo zajímavé, protože v 8.10 už byly první řady zabrané, na nás zbyla cca 4. řada v početném startovním poli.
    Start byl s vypnutým motorem a předním kolem mezi stehny. Tomáš za naší dvojici startoval jako první a odjel od startu pěkně, protlačil se na přední místa. Po dvou kolech zajel do depa, kde jsme si předělali pásku a já vyrazil na další část závodu. Střídaní jsme měli domluvené po dvou kolech, přičemž jedno kolo bylo cca 10 minut  dlouhé a celkový čas závodu byl vypsán na 120 minut. Trať byla tvořena přírodním okruhem s několika technickými pasážemi, uměle vytvořenými překážkami a krosovu částí. Jelo se nám kolo od kola lépe, ale v některých místech bylo problematické soupeře předjet a byli jsme nuceni čekat se až na širší místo tratě. Na poslední předávce jsme si mysleli, že Tomáš vyrazí do posledního okruhu zabojovat ještě o lepší umístění, ale začali mávat cíl dřív, než jsme čekali, takže Tomáš už vyrazit nestihl. Nakonec z toho bylo 13. místo z 95. startujících týmů.
    Chtěl bych poděkovat Tomášovi za pomoc dosáhnout pěkného umístění a nemalou měrou se o to zasloužil.
    Rád bych touto cestou  smeknul velkou poklonu jezdci, kterého jsem dojel před sjezdem na trati a v ten moment jsem se zarazil, neboť jel bez jedné nohy. Pokud se nemýlím, byl to Aleš Eger. Aleši, smekám, klaním se a držím palce, ať se Ti daří v tom, co si přeješ dělat." řekl Michal.

1. místo: Barák Rudolf / Tochtar Tomáš

2. místo: Dolenský Martin / Štepánek Ondřej

3. místo: Čermák Petr / Novotný Petr

Fotogalerie: Rock'n'Ride v podání Sejkory