Sejkora na MMČR endurosprintu

19.04.2017 11:10

O víkendu 14.-15.4. se jelo ve Mšeně. Michal Sejkora zabrousil do svého oboru na endurosprint! Jak mu to šlo?

Do závodu se startovalo na plochodrážním stadionu. Potom se pokračovalo k enduro testu, zpět ke stadionu na cross test a cíl byl opět na stadionu. V sobotu se jelo pět kol a v neděli čtyři kola. Na jedno kolo byl vypsán čas 45 minut. V sobotu se startovalo ve 13. hodin. Přejezd mezi testy byl pěkný, přírodní. V enduro testu Michal trefil strom a následoval pád, který ho trochu zdržel. Jinak enduro test zajížděl v čase 8.46 a cross test 2.43. Celkově den hodnotí dobře a dalo mu to na 9.místo z celkově 46 jezdců.

V neděli se startovalo už v 8 hodin ráno. V noci zapršelo, takže byl očekáván zajímavý a náročný závod. Hned v enduro testu zůstal Michal ve výjezdu. To ho zdrželo asi dvě minuty, což je hodně! Nevzdal to a závodil dál, ale ještě přišel jeden pád, který ho také zdržel. Trať se během dne značně rozbila. Michalovi to nakonec šlo pěkně, jen litoval pádů z rána. V konečném výsledku bral 8.místo z 29 jezdců.