Straka hledá vhodnou strategii

30.06.2022 19:17

Namísto zrušené Mohelnice vyrazil Adam Straka na závody Jiromoto cupu do Telče. Od minulých závodů se však nic nezměnilo a Adama stále trápí ztvrdlé zápěstí, na které se ustavičně snaží najít ten pravý recept. Více v článku.

4. místo

Adam se díky zrušeným závodům v Mohelnici zúčastnil podniku Jiromoto Cup na domácí trati v Telči. Na závody s výrazně nižší propustností tratě, než jsme zvyklí, se přihlásilo 190 jezdců. Ve sloučené kategorii MX1 a MX2 startovalo cca 20 jezdců a mezi nimi Adam vyhrál kvalifikaci.
    V první rozjížďce se po ne úplně dobrém staru brzy dostal na 3. pozici. Ještě před polovinou závodu se mu podařilo předjet Příhodu a lehce mu poodjel. Bohužel opět přišel problém s tvrdnoucíma rukama a po zvolnění byl Adam rád, že udržel 3. místo před Šefrdem.
    Do druhé rozjížďky měl podobný start. Adam zvolil strategii, že rozloží síly a bude se šetřit po startu. To se mu však stalo osudným. První trojice poodjela a když Adam zrychlil, stačilo to pouze na dojetí této trojice. Už ale nezvládl třetího předjet.
    Horší druhá jízda ho posunula na celkovou 4. pozici. Ale nevadí, toto celkové umístění si v letošní sezóně Adam oblíbil a drží se ho zuby nehty :-). I přesto to byly hezké a povedené závody se skvělou organizací jak ze strany promotéra, tak místního autoklubu.

Text: rodina Adama Straky

1. místo: Jiří Matějec
2. místo: Jakub Šefrd
3. místo: Patrik Příhoda

Fotogalerie: Straka hledá vhodnou strategii