Supermoto day s Motoriders

12.08.2021 14:12

Konec července jsme strávili opět s agenturou Motoriders. Tentokrát to byl den ve znamení "SUPERMOTO & PITBIKE". Přečti si v článku jak Provazník závodil.

1. místo

Kvalifikace se vydařila na výbornou. Důkazem toho, že nový motocykl funguje byl nový traťový rekord u agentury Motoriders. V květnu 2021 jsme zajeli čas 53,56s, tento čas jsme překonali 29.7. a to časem 53,1s. Tento posun byl hlavně díky nové motorizaci a na tomto upgradu pracoval celý tým.
    První rozjížďka byla ve znamení: "jsme na závodech, tak se budeme předjíždět". Divácky zajímavé souboje jsem předvedl s Filipem Zíkou. Filipovi se nějak extrémně do předjížděcích manévrů nechtělo, ale nakonec usoudil, že oběma nám to hodně dalo a to jak v ohledu rychlosti, tak v ohledu odhadu. Bohužel naše rozjížďka byla ukončena v polovině, protože byl pád na dráze a to v rychlé cílové pasáži. Naštěstí bez vážnějšího zranění. Start první rozjížďky se následně opakoval a byl vyhlášen pouze na 4 kola, s čímž nikdo neměl problém.
    Druhý start jsme už jeli každý na vlastní pěst a Zíku musím pochválit, neboť se mu za 4 kola neujel nic závratného a troufnu si říct, že to bylo tím, jak jsme se v první části rozjížďky vzájemně nutili k lepším výkonům. Tímto závodem jsme měli za sebou teprve slabší polovinu. Následoval závod - dvouhodinový, kde jsme museli smeknout před Mira Racing, který nás pozávodil (klasicky :-D) o dvacet vteřin na dvou hodinách. Náš tým se jmenoval REGIONÁLNÍ CIGIMOR. Na pódiu dvouhodinovky jsme i tak ve slávě brali druhé místo.
    Převzal jsem za tento den mnoho krásných cen a pohárů. Děkujeme celé rodině Homolových za pořádání této akce.

Text: Erik Provazník

1. místo: Erik Provazník (REGION RACING s.r.o.)
2. místo: Filip Zíka (Mira Racing s.r.o.)
3. místo: Nikola Stará (Mira Racing s.r.o.)