Víťa Špaček na Novacupu poprvé v nové kategorii

01.06.2020 08:25

První start sezóny 2020, poprvé v kategorii 21-32let. To byl sobotní mx závod Víti Špačka. Jak se mu dařilo? Jaké měl pocity z vyšší kategorie? To vše se dozvíš v článku!

V sobotu 30.5. 2020 se konal první závod sezóny 2020, Nova Motocross Cup, tentokrát v Trutnově. Z našeho týmu se zúčastnilo hned několik jezdců, mezi nimi byl také Víťa Špaček #15. Víťa poprvé startoval ve vyšší kategorii 21-32let, kde je konkurence opravdu veliká, na start se postavilo 35 jezdců.

Slova Víti o závodu:

„V tréninku byla trať moc nakropená, takže jsem si jí moc neužil. Do kvalifikace se mi moc nepovedl start, ale byl jsem při chuti a během rozjížďky jsem se prokousával dopředu, v cíli z toho bylo 7 místo. První start a první půlka jízdy byla otřesná a nejelo se mi vůbec dobře, jel až jako 11tý. Začal jsem zajíždět lepší kola a pohodlnější jízdu a nakonec se prokousal až na 9 místo. Start do druhé jízdy byl chaotický, jelikož jsem byl vyvezen mimo trať, ale prokousal jsem se až na místo 6., po konfliktu ve 3 zatáčce už jsem byl čtvrtý. Bohužel kluci, jako týmový kolega Martin Pácha a spol. jsou letos rychlejší a to o vagon, musel jsem se po pár kolech poddat jejich tempu, poslední dvě kola jsem se dotáhl na 7 místo a bojoval.Každopádně s rychlostí a fyzičkou jsem spokojený a výsledky také. Děkuji taťkovi za skvělé informace z depa, Adélce za skvělý servis a starání se o mě, Erikovi a celému Region racing teamu za podporu.“

Do kvalifikace se mi moc nepovedl start, ale byl jsem při chuti a během rozjížďky jsem se prokousával dopředu, v cíli z toho bylo 7 místo.

1.místo: Jan Rieger

2.místo: Martin Pácha

3.místo: Tomáš Zeman

Fotogalerie: Víťa Špaček na Novacupu poprvé v nové kategorii