Závod je nejlepší trénink

11.09.2021 11:50

Míra Kučera se rozhodl, že se vrámci tréninku zúčastní blátivého závodu v Klášterci nad Orlicí. Více se dočteš v článku.

4. místo

Původně jsem si chtěl jet někam zatrénovat. Nakonec se naskytla příležitost zazávodit si v Klášterci na novamotocross cupu, takže jsme zvolili tuto možnost.
    V kvalifikaci jsem se nikam nehnal, protože byl povrch tratě docela uklouzaný. Dojel jsem na 6 místě.
    Do první rozjížďky jsem odstartoval okolo 8. příčky. Během jízdy bylo ale složité předjíždět soupeře, pomalu se mi to dařilo a já se posouval vpřed. Ke konci jízdy mi v jedné zatáčce podklouzlo kolo a já tím ztratil kontakt s jezdcem na 4. místě, takže jsem bohužel dojel na 5. místě.
    Do druhé jízdy jsem opět neodstartoval podle mých představ, pozice okolo 6. příčky. Snažil jsem se posouvat dopředu, ale na trati hodně podjížděla kola a já nechtěl moc riskovat zbytečný pád. Jízda pro mě skončila na 4. místě a 4. příčka z toho byla i celkově. Z výsledku jsem nebyl úplně spokojený, ale jako trénink na blátě to nebylo špatné.

Text: Miroslav Kučera

1. místo: Dominik Rochl
2. místo: Ferdinand Lipka
3. místo: Václav Dohnálek

Fotogalerie: Závod je nejlepší trénink