Závod Pavla Nedorosta v Opatově

06.05.2014 11:55

Text Pavel Nedorost

"Dne 26.4. 2014 v rámci seriálu NovaMotocross jsem se zúčastnil závodu v  Opatově u Svitav.

Kategorie: Licence

Umístění 1 závod: 13.  místo

Umístění 2 závod: 6.  místo

Celkově: 6 místo

Na první závody se zúčastnilo dost jezdců. třída Licence byla sloučena s třídou 19-26 let takže na startovním roštu stálo přesně 40 motocyklů.
Trénink byl dobrý, trať byla krásně připravená, povrch byl ideální a slunko svítilo. O tréninku mě boleli trochu ruce.
Kvalifikace byla náročná,  protože licence šli na start jako poslední takže jsem startoval z 40 místa což nebylo ideální. Zajel jsem si 17 pozici.

První závod byl dobrý, trať už osychala a dalo se pořádně tahat, bohužel se mi nepovedl start,  takže jsem doháněl ztrátu.

Na druhý závod přišla bouřka a z krásného počasí začalo pořádně pršet a nepřestávalo. Do závodu nastoupilo o cca 6 jezdců méně. Nicméně jsem do toho šel a vyplatilo se. Odstartoval jsem 5 a dojel jsem na krásném 6 místě, závod byl náročný protože trat byla mokrá na tvrdém povrchu takže to pěkně cákalo :D viz foto.

V kategorii Licence se bylo na co podívat, zúčastnil se této kategorie i Votroubek, Šinkora, Smolík, kluci Povolní atd.....Takže nouze o závodění nebyla."

Fotogalerie: Závod Pavla Nedorosta v Opatově