Zúčastnili jsme se charitativního cyklistického závodu na 24 hodin!

12.08.2020 14:57

V našem týmu se jezdci věnují převážně motorkám, ty jsou prostě na prvním místě. Ale když je trochu prostoru, snažíme se dělat i jiné činnosti. A když jde o podporu handicapovaných sportovců, neváháme! Perníkové 24, neboli 24 hodinového charitativního cyklistického závodu se za REGION RACING zúčastnili Vít Špaček, Viktor Špaček a Míša Bednářová! Více v článku.

19. místo

Co to vlastně je? Jedná se o štafetový závod na kolech, který se jede celých 24 hodin. Cílem akce je nejen poměřit své síly a užít si příjemný víkend v přírodě pod Kunětickou horou, ale také podpořit handicapované sportovce, v jejichž prospěch budou rozděleny ujeté kilometry v přepočtu na finanční prostředky darované sponzory závodu. Závodit můžete jako jednotlivec nebo můžete sestavit až šestičlenný tým.

Naši týmoví kolegové sestavili tříčlenný tým ve složení Vít Špaček, Viktor Špaček a Míša Bednářová.

"Byla to pro mě asi největší výzva v životě! Nešlo o to tu vyhrát, ale odjet co největší počet okruhů, protože celkový počet kol účastníků byl vynásoben a peníze za odjeté okruhy putovaly na handicapované sportovce. Jeden okruh měl 7,2km a myslím, že jsme byli jediný tým, který to odjel na horských kolech, jinak všichni měli kola silniční. Startovalo se v sobotu ve 12:00. Jako první jsem se postavil na start já (Vít Špaček) a první okruh jsem odjel asi za 10 minut. Fakt jsem to chtěl ze začátku strašně nastřelit. (smích) Zvolili jsme taktiku střídání se po 3 kolech, což bylo cca 21km a časově jsme se pohybovali asi 50 minut/21km. V noci jsme se střídali po 35km. Celkově jsme každý najeli okolo 200km, celkově okolo 600km (84 okruhů). Z 68 týmů jsme se umístili na 19. pozici a vybralo se necelých 60 000,-Kč“ řekl Víťa Špaček.

Shrnutí závodu

Celkový počet odjetých km: 27 946km / 3 936 okruhů

Celkově připočteno: 59 040,- Kč

Za REGION RACING bychom Vám rádi poděkovali, že jste se zúčastnili takové akce a říkáme jen … klobouk dolů! :-)

Fotogalerie: Zúčastnili jsme se charitativního cyklistického závodu na 24 hodin!